Pilot wycieczek do Rosji

W ciągu roku pilotuję 5-6 grup do Rosji - podróżujących zarówno autokarem jak i pociągiem. Moim turystom przekazuję nie tylko wiedzę historyczną, ale i przedstawiam Rosję współczesną (posiadam w Rosji sporą rodzinę, stąd moje spostrzeżenia nie są powielaniem zasłyszanych w mediach informacji). Dysponuję bazą filmów radzieckich i rosyjskich w polskiej wersji językowej oraz sporą ilością filmów dokumentalnych o Rosji XX i XXI wieku.
Biurom podróży, które nigdy nie organizowały wyjazdów do Rosji proponuję pomoc w ułożeniu odpowiedniego programu imprezy oraz w załatwieniu świadczeń.

    Polskim grupom polecam szczególnie:
  • wyjazdy do Petersburga w maju, lipcu i sierpniu (okres tzw. "białych nocy" zaczyna sie od drugiej połowy maja i trwa do połowy lipca, w czerwcu należy oczekiwać tłumów turystów oraz wysokich cen usług hotelarskich),
  • wyjazdy do Moskwy w okresie letnim (znacznie mniejsze korki na ulicach),
  • łączenie podróży do Moskwy i Petersburga w jedną ofertę,

W czasie pobytu turystów w Rosji realizuję z grupą dodatkowo: nocne zwiedzanie miast, zwiedzanie najciekawszych stacji moskiewskiego metra, spacer po Newskim Prospekcie, nocny rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, itp.

W muzeach Moskwy i Petersburga oprowadzać mogą przewodnicy posiadający licencje wydane indywidualnie przez każde z muzeów.

Pilot wycieczek